حزب جمهوریت ایران اسلامی در استان اصفهان آغاز به کار کرد

آخرین خبرها استانها حزب جمهوریت

روز یکشنبه مورخ ۲۷ مرداد، نخستین جلسه هسته مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی در اصفهان با حضور قربانعلی قائمی عضو هیات موسس تشکیل شد.

⏺ابتدا در خصوص چرایی تشکیل حزبی جدید در جبهه اصلاحات، دلایل انتخاب نام جمهوریت برای این تشکل اصلاح‌طلب، اهداف، ماموریت ها و برنامه های پیش رو به منظور فعال سازی احزاب استانی و برگزاری کنگره حزبی بحث و تبادل نظر شد.

 ⏺”قربانعلی قائمی” عضو هیات موسس حزب جمهوریت، چرایی تشکیل این حزب در این برهه زمانی را با توجه به مفاد پیش نویس اساسنامه و مرامنامه که به کمیسیون ماده ده احزاب ارائه شده است تشریح کرد.

قربانعلی قائمی:

⏺ضرورت حضور و اثرگذاری بیش از پیش مردم در ارکان احزاب و تشکل های سیاسی به خصوص در این حزب و گسترش دموکراسی در فرایندهای تصمیم سازی و تصمیم‌گیری در حزب جمهوریت از اهداف اصلی هیات موسس است.

⏺اسامی مختلفی از سوی اعضای هیات موسس و حتی افراد علاقه مند به این تشکل ، پیشنهاد شد و سپس از کلیه اعضاء نظرسنجی شد که نام “جمهوریت” با رای بالایی در صدر قرار گرفت و به همراه دو نام دیگر ، به عنوان اولویت های دوم و سوم به کمیسبون ماده احزاب داده شد؛ خوشبختانه این کمیسیون در تاریخ دوم مرداد سال جاری با نام جمهوریت موافقت کرد.

⏺یقیناً حزب جمهوریت یک تشکل اصلاح‌طلب و پیرو خط امام است. از کلیه اعضای هسته مرکزی حزب در اصفهان می خواهم تا با جدیت از پتانسیل های مختلف استان اصفهان که در بسیاری از امور در کشور پیشتاز است و مخصوصا از نیروهای جوانان متعهد و مسئول و بانوان علاقه مند و توانمند، بهره گیری نموده و حزب جمهوریت ایران اسلامی را به خوبی در استان پایه گذاری کنند.

⏺جوانان و بانوان استان اصفهان می توانند فعالیت اصلاح طلبانه و تحول خواهانه خودشان را در حزب “جمهوریت ایران اسلامی” دنبال کنند.

⏺در این که ما در طول چهل سال اخیر نتوانسته ایم، نشده است و یا نخواسته ایم، کار حزبی به معنای واقعی انجام دهیم ، تردیدی وجود ندارد. 

کار حزبی نباید فقط به برگزاری جلسات درون حزبی و به ستادهای انتخاباتی محدود شود.

⏺حزبی که آموزش اعضای خود به منظور کادرسازی و تدوین برنامه های پیشنهادی و کاربردی خود را برای پاسخگویی به نیاز جامعه و حل مشکلات مردم سرلوحه قرار ندهد، حزب نیست.

⏺همه می دانیم که اصفهان؛ در راه پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تقدیم شهدای سرافراز و همچنین مقابله با انواع توطئه ها موفق بوده است. انتظار می رود؛ در فعالیت حزبی به منظور پی گیری تحقق مطالبات به حق مردم در زمینه های عدالت، رفاه عمومی و آزادی های مصرح در قانون اساسی برای کمک به تقویت و استحکام پایه های جمهوریت و اسلامیت در کشور نیز پیشگام باشد.

 ⏺استقبال جوانان از حزب جمهوریت سرمایه گرانبهایی است که امیدواریم اراده آنها و بانوان اصفهانی در نخستین کنگره حزب جمهوریت اسلامی، ظهور و بروز یابد.

⏺ بخشی از اهداف شهدای گرانقدر، جانبازان عزیز و خانواده های ایثارگران عزیز و مردم رنج کشیده به ویژه در دوران انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و دوران هشت سال دفاع مقدس در حالی که در اصول مترقی قانون اساسی درج شده است ولی کمتر تحقق یافته است و بعضی کاملا بر زمین مانده است.

⏺در ادامه آقایان: دکتر حائری، بابادی، مهندس طاهری، مهندس هارونی، رفعتی، مهندس عبدلی، مردانی، قادری، رضوانی، میرزایی، جابری و خانم دکتر کرمی نیز به طرح مسائل و معضلات کار تشکیلاتی در این شرایط سیاسی و آسیب های جریانات حزبی و سیاسی پرداخته و نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل مختلف روز به اشتراک گذاشتند.