دیدار و گفتگو با استاندار خراسان شمالی

آخرین خبرها استانها حزب جمهوریت

دیدار و گفتگوی دکتر منتجب نیا و هیات همراه با استاندار خراسان شمالی . 

♦️♦️♦️

عصر امروز و در ادامه سفرهای تشکیلاتی و حزبی ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر رسول منتجب نیا رئیس هیات موسس حزب جمهوریت ایران اسلامی و هیات همراه پس از ورود به شهرستان  بجنورد مرکز استان؛ مطابق برنامه قبلی و دعوت انجام شده ، به ملاقات جناب آقای شجاعی استاندار محترم خراسان شمالی رفت و درخصوص مسائل کلان دولت و انتخابات مهم پیش رو و نحوه نقش آفرینی و حضور قدرتمند احزاب و مردم در انتخابات به بحث و تبادل نظر پرداختند . 

لازم بذکر است در این ملاقات خانم دکتر طهماسبی و آقایان قائمی و محمدزاده از اعضای هیات موسس و جمعی از نیروهای حزبی جمهوریت از استانهای خراسان شمالی و رضوی دکتر منتحب نیا را همراهی کردند .. 

《در ایران حزب به معنای واقعی نداریم》

✅رسول منتجب نیا؛ رئیس هیات موسس حزب جمهوریت ایران اسلامی پنجشنبه شب در نشست شاخه خراسان شمالی با دبیران احزاب اصلاح طلب و کنشگران سیاسی این استان گفت:

⏺ با وجود گذشت ۴۰ سال از انقلاب و سابقه کار حزبی در کشور، هنوز حزب به معنای واقعی نداریم و نتوانسته‌ایم حزب را به‌درستی معرفی کنیم.

⏺هنوز نتوانسته ایم تحزب را برای جامعه تبیین کنیم و نتیجه این می شود که حزب در زمان انتخابات فعال می شود.

⏺برخی افراد افتخار می کنند که عضو هیچ حزبی نیستند و نتیجه این نگاه، این است که بعد از ۴۰ سال، احزاب ما این وضعیت را دارند.

⏺بخشی از این مشکل، مربوط به مسئولان و حکومت است. طبیعت هر مسئولی این است که از نظارت و نقد بیزار باشد؛ این طبیعت، مانع رشد احزاب واقعی است. البته بیشترین مشکل مربوط به خود احزاب است.

⏺حزب به معنای واقعی وجود ندارد، حزب ماهیت و هویت دارد، حزب این نیست که چند نفر نخبه و خبره، دور هم نشسته و فکر کنند، این حزب نیست بلکه اتاق فکر است.

⏺ماهیت حزب این است که عقل های فردی به عقل جمعی، و «من» ها به «ما» تبدیل شود، دانش ها و سلیقه ها در جایی جمع شود و به یک نظر جمعی برسد.

⏺رسالت ما هم کادرسازی است و البته در کنار کادرسازی، باید آموزش هم در دستور کار باشد، آموزش بدان معنا که افراد مستعد و آماده پرورش و رشدیابی را دعوت و برای تربیت آنان وقت بگذاریم.

⏺برای کمک به جوانان، شعار زیاد داده ایم ولی جوان گرایی اکنون شعاری پوک و بی معنا شده است.

⏺اگر کشور را به دست ما بدهند که ادعای حزب و اصلاح طلبی داریم، باید چه کنیم؟ زمان انتخابات دور هم جمع می شویم و پوستر می زنیم و در انتخابات یا پیروز می شویم و یا شکست می خوریم، اما آیا کاری کرده ایم که خروجی و دست پرورده خود را کاندیدا کنیم؟ 

⏺آیا کاندیدا را خود پرورش داده ایم و یا فقط قرض گرفته ایم؟ اگر مردم نتیجه کار حزبی را در جامعه در قالب تغییر در رفتار و در رشد اخلاقی و سیاسی ببینند، همه از عضو شدن در احزاب استقبال می کنند، پس بخشی از مشکل خود ما هستیم.


✍️ روابط عمومی حزب جمهوریت ایران اسلامی